Ke každé zakázce přistupuji individuálně.
Cena návrhu interiéru je odvislá od složitosti a potřeb prostoru.
Finální cena návrhu je kalkulována po úvodní schůzce a prohlídce prostoru.

Průběh zakázky

Úvodní
konzultace

Dispoziční návrh
interiéru

Návrh
stylu

Návrh zařizovacích
předmětů interiéru

Nábytek
na míru

Realizace
interiéru

1

Úvodní konzultace

Prvotní schůzka slouží k vzájemnému seznámení, vyjasnění rozsahu zakázky a také potřeb a přání klienta. Po této schůzce vypracuji písemnou nabídku s detailním rozpisem služeb, cenou a termíny provedení.

2

Dispoziční návrh interiéru - studie prostoru

Po první schůzce a po odsouhlasení cenové nabídky, navštívím klienta podruhé, prostor zaměřím, domluvíme termíny a já začnu pracovat na návrhu. Vytvořím několik řešení, které v rámci konzultací s klientem posléze dotáhnu k finálnímu konceptu. Vyberu vhodné prvky a návrh zakončím vizualizací, kde bude vidět, zda je představa klienta naplněna.

V tomto kroku navrhnu takové dispoziční uspořádání interiéru, které reflektuje konkrétní potřeby klienta z hlediska užívání prostoru a zároveň splňuje veškeré ergonomické požadavky na interiér. Navrhnu rozmístění nábytku, osvětlení, dekorační prvky, případně i stavební změny. Výstupem je půdorysné zobrazení místnosti a jednoduché 3D vizualizace - dispoziční návrh je zpracován ve 3D programu Sketch-up.

3

Návrh stylu interiéru a barevně-materiálové schéma

V tomto kroku je definován styl interiéru, který oslovuje vkus klienta a vytvoří požadovanou atmosféru. Vždy přistupuji k interiéru jako k celku, který má mít ucelený koncept a provázanost. Sladění materiálů, textilu a barev a jejich opakování v interiéru vede k tomu, že interiér působí harmonicky. Správné použití dekorací a doplňků, vhodný výběr tapet a textilií, kvalitní koberce, zajímavé obrazy, to vše jsou drobné detaily, které dodají interiéru duši. Dalším výstupem této fázi je "barevně-materiálové schéma", které slouží k vyjasnění preferencí barev a materiálů, které se budou v interiéru vyskytovat. Záměrem je vystihnout daný styl interiéru vhodně volenými barvami, materiály, světly, dekoracemi a doplňky tak, aby se vzájemně doplňovali a fungovaly jako estetický celek.
Výstupem je obecná vzorkovnice navržených barev a materiálů.

4

Návrh zařizovacích předmětů interiéru

V této fázi dodám návrhy konkrétních zařizovacích předmětů (pohovky, stoly, židle, koberce, osvětlení, okenní dekorace apod.), které jsou výsledkem konzultací v průběhu zakázky a odpovídají schválenému stylu, barevně-materiálovému schématu a rozpočtu interiéru:

  • Výběr jednotlivých nábytků.
  • Výběr bytového textilu, čalounění a stínicí techniky.
  • Návrh osvětlovacího schématu interiéru (doporučení konkrétního typu osvětlení, jeho umístění, specifikace zdroje apod.).
  • Design nábytku na míru a nábytku vestavěného, zpracování technických podkladů pro výrobu.

Vypracuji tzv. "katalogový list" - výpis jednotlivých zařizovacích předmětů obsahující název, značku, rozměry, materiál, cenu, kontakty na výrobce a termíny dodání k datu vypracování návrhu. Dále je možné využít doplňkové služby – zajištění nákupu zařizovacích předmětů (objednání, zajištění dodávky, převzetí zboží, řešení reklamací apod.), které časově vytíženým klientům ušetří čas.

5

Nábytek na míru

V souladu s celkovým interiérovým návrhem připravím projektovou dokumentaci nábytků na míru pro truhláře, který pod mým dohledem nábytek vyrobí (návrh kuchyně, vestavěné skříně, knihovny, TV stěny, solitérní nábytky na míru atd.).

6

Realizace interiéru

Po vytvoření návrhu a veškeré projektové dokumentace můžu na žádost klienta spolupracovat i při samotné realizaci projektu interiéru. Lze využít mé následující služby:

Lze využít mé následující služby:

  • Kompletní realizace interiéru včetně doporučení dodavatelských firem, zajištění řemeslných prací a hlídání jejich časového harmonogramu.
  • Zastupování klienta při jednáních s dodavateli.
  • Autorský dozor v průběhu celé realizace interiéru.
  • Zadávání prací jednotlivým realizačním firmám (stavební firmy, truhláři, podlaháři, elektroinstalace apod.)

Jednorázové konzultace bytového architekta

Veškeré služby mohou být po dohodě poskytovány i jednotlivě.

Renata Šimetková
interiérová designérka

+420 777 900 129
renata@design-rs.cz

Interiérový design bytový architekt interiérový designér
bytový architekt návrhy interiérů realizace interiérový designér
interiérový design interiérů návrhy interiérů
návrhy vestavěných nábytků moderní interiéry
bytový designér rekonstrukce bytů rekonstrukce domů
Home Staging redesign restyling interiérů